784 007 480
shopping_cart Koszyk (0)

Wszystkie koty mają zespół Aspergera

Wszystkie koty mają zespół Aspergera
25,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Zespół Aspergera należy do zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jest zaburzeniem rozwojowym, które cechuje się: - problemami w zakresie interakcji społecznych, - problemami w werbalnej i niewerbalnej komunikacji, - sztywnością myślenia i zachowania.

Książka Kathy Hoopmann przeznaczona dla dzieci i rodziców w prosty i zabawny sposób pokazuje w jaki sposób postrzegają świat dzieci z zespołem Aspergera, wykorzystując zdjęcia kotów w codziennych sytuacjach.

W naszej rodzinie zawsze były psy. Więc gdy kiedyś, nieco niespodzianie, do psa dołączyły dwa maleńkie koty, potem trzeci, oniemieliśmy. Były takie inne! I choć pokochaliśmy je wszystkie w okamgnieniu, długo się uczyliśmy rozumieć ich odmienność. Ich wyjątkowość. A wyjątkowość zrozumieć niełatwo. Zwłaszcza gdy wyjątkowe okazuje się nasze dziecko... Zrozumienie jest jednak ogromnie - i dla nas samych, i przede wszystkim dla naszych dzieci. Dlatego czasem warto skorzystać z mądrej podpowiedzi. Nawet jeśli podpowiadać będą nam... koty. One przecież też są wyjątkowe!” Agnieszka Frączek - autorka książek dla dzieci, mama, właścicielka trzech kotów (i psa)

"Każdy marzy o odrobienie kociej niezwykłości, ale tylko niewielu wie jaka jest trudna."  Sebastian Łukomski, miłośnik kotów, autor bloga ojcieckarmiacy.blox.pl

"Wszyscy lubimy małe koty. O dzieciach z zespołem Aspergera wiemy niewiele. Dzięki spotkaniu tych dwóch – pozornie tylko odległych światów – autorka w prosty i lekki sposób nie tylko przekazuje nam wiedzę o skomplikowanym zjawisku, ale przede wszystkim – otwiera serca na inność." Roksana Jędrzejewska-Wróbel – autorka książek dla dzieci, doktor literatury

Koty_Hoopmann

Opis

Autor
Kathy Hoopmann
Tytuł oryginalny
All Cats Have Asperger Syndrome
Tłumaczenie
Ulisses Zalewski
Oprawa
twarda z obwolutą
Liczba stron
80
Data wydania
2012

Zobacz także