Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

 • Wysyłka do 24h
 • Koszt wysyłki od 0 zł
 • Metody dostawy:
  • Allegro One (Punkt, Box)
  • Paczkomaty InPost
  • Kurier DPD
  • Kurier UPS
Przejdź do Allegro
 • Obecnie brak na stanie
Wszystkie koty mają zespół Aspergera
search
 • Wszystkie koty mają zespół Aspergera

Wszystkie psy mają ADHD

35,00 zł
Brutto

Czy przy pomocy zdjęć i prostych zdań można opowiadać o trudnych sprawach? Kathy Hoopman swoją pierwszą książką "Wszystkie koty mają zespół Aspergera", pokazała, że tak. Kolejna jej książka opowiada o dzieciach z ADHD. I znów zamiast dzieci obserwujemy zwierzaki w różnych typowych i nietypowych sytuacjach.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Czy przy pomocy zdjęć i prostych zdań można opowiadać o trudnych sprawach? Kathy Hoopman swoją pierwszą książką "Wszystkie koty mają zespół Aspergera/"Wszystkie koty są w spektrum autyzmu", pokazała, że tak. Kolejna jej książka opowiada o dzieciach z ADHD. I znów zamiast dzieci obserwujemy zwierzaki w różnych typowych i nietypowych sytuacjach.

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mają kłopoty w trzech podstawowych obszarach:

 • trudno im się skupić,
 • bywają nadmiernie ruchliwe,
 • działają impulsywnie

Czytając tę książkę, należy pamiętać, że nie każde dziecko z ADHD musi doświadczać wszystkich opisanych tu trudności. Są dzieci niezwykle ruchliwe i takie, które nie wyróżniają się wielką aktywnością. Niektóre są bezpośrednie, inne bardzo nieśmiałe. Ale wszystkie dzieci z ADHD potrzebują zrozumienia i miłości. Potrzebują też pomocy specjalistów, którzy potrafią stwierdzić, kiedy potrzebne są leki, a kiedy wystarcza terapia.

Przede wszystkim jednak dzieci z ADHD potrzebują osób, które uwierzą w ich możliwości, pomogą zbudować poczucie własnej wartości i nauczą je kierować własnym życiem.

Czy psy mają ADHD? Oczywiście, że nie! Ale można to sobie wyobrazić – po to, żeby zrozumieć dzieci, które je jednak mają. Dzieci z ADHD nie stwarzają zwykle problemów większych niż ich rówieśnicy, a problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy nie otrzymają na czas pomocy. A dzięki swej ponadprzeciętnej pomysłowości mogą wyrosnąć na ludzi niezwykłych.
Ta książka przybliża w zabawny sposób istotę ADHD. To cenne zarówno dla samych dzieci dotkniętych tym syndromem – które będą miały rzadką okazję, by pośmiać się same z siebie – jak i dla ich rodziców oraz nauczycieli. Polecam! Ilona Lelito, Prezes Polskiego Towarzystwa ADHD

Dzieci z ADHD są wyjątkowe. Dostarczają swoim opiekunom mnóstwa emocji i sprawiają wrażenie nieokiełznanych. Porównanie ich zachowań do żywiołowości i potrzeby kontaktu małych psiaków jest niezwykle celne. Ta zabawna książka pokazuje, że szacunek, zrozumienie, jasne postawienie granic, miłość i akceptacja powodują, że te dzieci odwzajemniają się radością, przywiązaniem, chęcią do współpracy. W takim wspierającym je otoczeniu są w stanie wiele osiągnąć. Agnieszka Borkowska, Pedagog, Zakątek Terapeutyczno-Pedagogiczny JASPIK Gdańsk

Psy_Hoopmann

Opis

Autor
Kathy Hoopmann
Tytuł oryginalny
All Dogs Have ADHD
Tłumaczenie
Ulisses Zalewski
Oprawa
twarda z obwolutą
Liczba stron
80
Data wydania
2013

Zobacz także