Ruby po drugiej stronie
search
  • Ruby po drugiej stronie

Ruby po drugiej stronie

28,00 zł
Brutto

Ruby po drugiej stronie to niezwykła opowieść o tęsknocie i przyjaźni. Ruby Danes pragnie znaleźć prawdziwą przyjaciółkę, której będzie mogła powierzyć swoją największą tajemnicę. Boi się jednak, że prawda o tym, co kiedyś się wydarzyło w jej życiu spowoduje odrzucenie.
Nie jest łatwo przyznać się do rodzinnej tajemnicy.

Ilość
W magazynie

Ruby po drugiej stronie to niezwykła opowieść o tęsknocie i przyjaźni. Ruby Danes pragnie znaleźć prawdziwą przyjaciółkę, której będzie mogła powierzyć swoją największą tajemnicę. Boi się jednak, że prawda o tym, co kiedyś się wydarzyło w jej życiu spowoduje odrzucenie.
Nie jest łatwo przyznać się do rodzinnej tajemnicy.

Rzeczywistość okazuje się inna i pojawia się nadzieja, że nie wszystko jest jeszcze stracone.

Książka Ruby po drugiej stronie została wyróżniona przez International Literacy Association, jako jeden z 25 tytułów wydanych w 2015 roku.

Patron medialny:

LubimyCzytać.pl logo

Fragment książki

– Ona nie zna innego życia – tłumaczy Madruga swoim przyjaciółkom przez telefon, kiedy myśli, że nie słyszę. – Ruby nie pamięta, że było inaczej, więc dla niej to coś zwyczajnego normalnego – mówi o mnie.

Ale się myli.

Może Loulou, mój pies, Loulou, nie wie, jak to jest chodzić bez smyczy, łazić tam, dokąd się chce, przystanąć sobie tam, gdzie się ma ochotę, coś powąchać, a potem samemuj zdecydować, żeby chce się powąchać coś innego, albo i nie. Może nie pamięta, jak to jest biegać na dworze bez obroży na szyi. Ale to wcale nie znaczy, że podoba jej się tak, jak jest. Człowiek też może nie wiedzieć, a jednak czegoś nie lubić.

Nora Baskin - amerykańska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Laureatka wielu nagród.

Poprowadź lekcję z książką - OPRACOWANIE DLA NAUCZYCIELI

Młodzież z klasy VIa, Szkoły Podstawowej nr 314, im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie opowiada o swoich wrażeniach po lekturze:

Mama tytułowej bohaterki przebywa w więzieniu. Ruby poszukuje przyjaciółki, ale kiedy wreszcie jej się to udaje, ma obawy przed wyjawieniem rodzinnej tajemnicy. Okazuje się, że obie dziewczynki mają sekret, którego wstydzą się wyjawić i to je połączyło. Czy bohaterki zdradzą sobie swoje tajemnice? Czy ich przyjaźń przetrwa tę próbę? Odpowiedzi poszukajcie w książce, którą polecam, ponieważ porusza temat nieśmiałości i odwagi cywilnej". Jaś Chojecki

 

Tytułowa bohaterka szuka przyjaciółki od serca, której będzie mogła wyjawić swój największy sekret. Dziewczynka, którą poznaje Ruby również ma swoje tajemnice. Czy dziewczynki otworzą się i opowiedzą sobie o problemach? Tego dowiecie się z książki. Mi się ta książka bardzo podobała, ponieważ porusza życiowe problemy takie jak: miłość, nadzieja, przyjaźń". Lena Kobus

 

Ryby, bohaterka książki czuje się zagubiona, ponieważ nie wie, czy może komuś wyjawić swoją tajemnicę - jej mama przebywa w więzieniu. Dziewczynka szuka kogoś, komu mogłaby zaufać, kogoś, kto jej nie wyśmieje. Czy uda jej się znaleźć kogoś takiego? Książka wzbudziła we mnie dużo emocji. Mówi o odwadze, smutku i nieśmiałości. Uważam, że jest bardzo wartościowa, ponieważ mówi o prawdziwym życiu. Można się z niej dużo nauczyć. Jest to lektura dla każdego, ponieważ dotyczy codziennych problemów.  Julia Chromnik

Recenzje

Zakochałam się w tej historii od pierwszej strony. Jest naprawdę bardzo dobra. Po raz pierwszy zetknęłam się z tak oryginalną historią.

Julia w krainie książek

Powieść Ruby po drugiej stronie polecam rówieśnikom bohaterki. Zwłaszcza uczniom szkół, którzy czują się zagubieni wśród rówieśników, inni… Ważne, aby zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie znaleźć wspólny element łączący dwa światy. Przyjaciela?

Jusssi.pl

Powieść Nory Raleigh Baskin nie należy do najłatwiejszych, chociaż od pierwszej strony ogromnie wciąga i czyta się ją bardzo szybko. Jest wymagająca, zmusza do myślenia i sporo może wnieść w życie czytelnika. Pomaga lepiej zrozumieć problemy nastolatków – choć nie tylko – każdy może mieć kiedyś podobne (lub zupełnie inne) problemy i może szukać przyjaciela, któremu będzie mógł o nich opowiedzieć.

miedzy-brzegami.blogspot.com

Polubiłam Ruby od początku. Jej smutek i samotność przytłaczały mnie, dorosłą osobę, a co mogłoby zrobić takie maleństwo?

Ruda recenzuje

„Ruby po drugiej stronie” to śliczna, pełna ciepła, niezwykle wciągająca historia, o której, jeszcze przez długi czas po przeczytaniu, nie sposób zapomnieć.

miye.eu

Polecam nastolatkom, osobom pracującym z młodzieżą. Niedługa ciepła opowieść odkrywająca próbę zrozumienia świata dorosłych będzie interesująca lekturą na lekcje etyki.

Anna Sikorska - Górowianka

RPDS_Baskin

Opis

Autor
Nora R. Baskin
Tytuł oryginalny
Ruby On the Outside
Tłumaczenie
Dominika Cieśla-Szymańska
Oprawa
miękka
Liczba stron
181
Data wydania
2016

Zobacz także