Wszystkie zamówienia złożone w dniach 30.12.2020 - 08.01.2021 będą realizowane po 8 stycznia 2021.
Przepraszamy za niedogodności.

Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę

Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę Zobacz większe

ELven_NGNBNK

Nowy produkt

Autor: Bo Hejlskov Elvén

Tytuł oryginalny: No Biting, No Fighting, No Screaming

Tłumaczenie: Robert Pucek

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 254

Data wydania: 2018

Projekt okładki: Julia Dutkiewicz

34,00 zł

Gryzienie, bicie, krzyk oraz inne trudne zachowania osób niepełnosprawnych lub nietypowych rozwojowo są często powodowane przez ich otoczenie, które stawia im nierealistyczne wymagania.

 Bo Hejlskov Elvén pokazuje, że właściwe rozpoznanie problemu i jego źródeł może doprowadzić do pozytywnej zmiany w zachowaniu.

Jego książkę można potraktować jako praktyczny poradnik zawierający właściwe sposoby postępowania w trudnych sytuacjach oraz strategie wychowawcze pozwalające osiągać pożądane rezultaty bez stosowania zakazów i kar. Proponowane przez Elvéna metody „niskiego pobudzenia” dają szansę na znaczną poprawę jakości życia osób mających kłopoty z kontrolą własnego zachowania oraz korzystnie wpływają na funkcjonowanie bliskich z ich otoczenia: członków rodziny, wychowawców, opiekunów.

Zaletą książki jest wielkie bogactwo przykładów zachowań osób z najróżniejszymi zaburzeniami rozwojowymi, od zespołu Downa po autyzm. W każdym z nich autor omawia naturę problemu, po czym wskazuje sposób jego rozwiązania.

Z przedmowy Joanny Ławickiej (Prodeste)

Samokontrola. To słowo pojawia się w tej książce 71 razy. W różnych formach, odmianach i kontekstach. Jest kluczem. Kluczem do zrozumienia, że pomagając drugiemu człowiekowi ją odzyskać, nie tylko zarządzamy skutecznie zachowaniem, lecz przede wszystkim pozwalamy wieść godne, pełne szacunku życie.

O autorze:

Bo Hejlskov Elvén pracuje w Szwecji jako psycholog kliniczny. Jest również niezależnym doradcą i wykładowcą zajmującym się autyzmem i zachowaniami trudnymi. W 2009 roku Szwedzkie Towarzystwo Autyzmu przyznało mu nagrodę Puzzle Piece of the Year.

Produkty powiązane