• Obecnie brak na stanie
Zdecydowanie nietypowy
search
  • Zdecydowanie nietypowy

Zdecydowanie nietypowy

28,00 zł
Brutto

Jason Blake jest dwunastoletnim autystycznym chłopcem. Chodzi do zwykłej szkoły. Rzadko zdarza mu się dzień bez większych lub mniejszych nieprzyjemności. Jason próbuje zrozumieć swoich kolegów, ale oni nie zawsze chcą zrozumieć Jasona. Jest więc sam.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Jason Blake jest dwunastoletnim autystycznym chłopcem. Chodzi do zwykłej szkoły. Rzadko zdarza mu się dzień bez większych lub mniejszych nieprzyjemności. Jason próbuje zrozumieć swoich kolegów, ale oni nie zawsze chcą zrozumieć Jasona. Jest więc sam.

Wszystko się zmienia, gdy zaczyna korespondować w internecie z Feniksem z Popiołów - osobą poznaną na stronie, na której młodzi nastolatkowie publikują swoje próby literackie. Feniks z Popiołów to dziewczyna. Ma na na imię Rebeka. Podobają się jej opowiadania Jasona.

Jason czyje, że pierwszy raz zdarza mu się szansa na przyjaźń. Wie jednak, że to też nie będzie proste. Jak wszystko w jego życiu.

Nora Raleigh Baskin - znana polskim czytelnikom dzięki książce Ruby po drugiej stronie, jeszcze raz po mistrzowsku przedstawia wewnętrzny świat dziecka, które musi szukać wśród ludzi zrozumienia dla swojej odmienności.

Poprowadź lekcję z książką - OPRACOWANIE DLA NAUCZYCIELI

Patron medialny:

LubimyCzytać.pl logo
Recenzje
Świetna książka! „Zdecydowanie nietypowy” Nory Raleigh Baskin to historia opowiadana z perspektywy nastoletniego Jasona. Historia wciągająca i bardzo poruszająca, bo poznajemy jego myśli, czytamy komentarze do sytuacji, które przeżywa – w szkole, w domu, będąc on-line na dashboardzie, gdzie wrzuca swoje opowiadania. Kibicujemy mu, gdy poznaje dziewczynę. Współczujemy, gdy mu dokuczają. Jesteśmy zaskoczeni, gdy wyjaśnia motywy swojego zachowania. Pomimo, że książka dotyka trudnego tematu relacji osób nietypowych z tymi całkiem typowymi, czyta się ją lekko, czasem z uśmiechem. Dobrze by było, gdyby znalazła się na liście lektur, bo powinni ją przeczytać uczniowie gimnazjów i liceów oraz ich nauczyciele. Ale to także książka dla każdego, kto chce zrozumieć pewną, typową dla osób z autyzmem, odmienność.
Joanna Grochowska/Fundacja SYNAPSIS
W tej prostej historii, opowiedzianej dziecięcym językiem, nic tak naprawdę prostym nie jest. A jednak cieszę się, że po tę powieść sięgnęłam. I dzięki niej mogłam lepiej zrozumieć świat, z którym nigdy nie musiałam się zmagać, może przez to jeszcze bardziej dla mnie intrygujący.
„Zdecydowanie nietypowy” to historia, która nie wprawiła mnie w lepszy nastrój ani nie zmieniła mojego spojrzenia na świat. Pozostawiła za to w głowie natłok myśli i ogromną ilość obrazów. Czy jednak to właśnie takie książki nie są najlepsze?
Oby powstało więcej takich pozycji, które w przystępny sposób pokazują czytelnikowi świat osób w jakichś sposób odbiegających od normy, nie tylko z autyzmem. Dzięki takim książkom rodzi się empatia, zwiększa się wiedza i świadomość problemu… Przeczytajcie, bo kto czyta – nie pyta, tylko po prostu wie!

ZN_Baskin

Opis

Autor
Nora R. Baskin
Tytuł oryginalny
Anything But Typical
Tłumaczenie
Katarzyna Gotlin
Oprawa
miękka
Liczba stron
201
Data wydania
2017