Bezsenność
search
  • Bezsenność

Bezsenność

32,00 zł
Brutto

Przepiękny esej Bregje Hofstede Bezsenność to próba zastanowienia się nad jedną z największych bolączek współczesności. Dlaczego tak wiele osób ma kłopoty ze snem, z zasypianiem. Dlaczego mimo stosowania się do rad dietetyków, specjalistów od leczenia zaburzeń snu, psychologów, korzystając z współczesnej wiedzy o mózgu, wciąż nie przychodzi ukojenie? 

Ilość
W magazynie

Przepiękny esej Bregje Hofstede Bezsenność to próba zastanowienia się nad jedną z największych bolączek współczesności. Dlaczego tak wiele osób ma kłopoty ze snem, z zasypianiem. Dlaczego mimo stosowania się do rad dietetyków, specjalistów od leczenia zaburzeń snu, psychologów, korzystając z współczesnej wiedzy o mózgu, wciąż nie przychodzi ukojenie? A może zapomnieliśmy o tym, że sen i noc jest częścią czegoś większego. Że nie da się go wymusić, przywołać, czy sprowokować tabletkami. Może potrzebne są zupełnie inne zmiany.

***

Aga Kutylak-Hapanowicz, której akwarela zdobi tę okładkę, zatytułowała ją „Szukanie snu”. I w rzeczy samej książka Bregje Hofstede, młodej holenderskiej pisarki i dziennikarki, jest właśnie o poszukiwaniu snu. Nie marzenia sennego, ale snu, który jest odwrotnością jawy, czyli stanu świadomego i celowego reagowania na bodźce zewnętrzne. W owym poszukiwaniu cierpiąca na bezsenność autorka niestrudzenie przemierza sterylne przestrzenie gabinetów terapeutycznych i instytutów naukowych. Rozwiązanie swojego problemu nieoczekiwanie znajduje w małej francuskiej wiosce.

Robert Pucek - tłumacz książki

***

Sen stał się namiętnością, być może nawet obsesją. Odczuwałam to tak, jakbym została porzucona przez ukochanego, o którego nigdy specjalnie się nie troszczyłam – aż w końcu on odszedł, a ja zrozumiałam, że nie mogę bez niego żyć. I jakkolwiek bardzo go kusiłam, nie wracał 

bezsennosc_hofstede

Opis

Autor
Bregje Hofstede
Tytuł oryginalny
Slaap vatten
Tłumaczenie
Robert Pucek
Oprawa
miękka
Liczba stron
266
Data wydania
marzec 2023
Projekt okładki
Agnieszka Kutylak-Hapanowicz