Wszystkie zamówienia złożone w dniach 30.12.2020 - 08.01.2021 będą realizowane po 8 stycznia 2021.
Przepraszamy za niedogodności.

Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą

JCDGCW_Albinski

Nowy produkt

Autor: Wojciech Albiński

Oprawa: miękka

Liczba stron: 121

Data wydania: 2014

25,00 zł

Straciłeś pracę? Co dalej ze sobą zrobisz?

Wojciech Albiński opowiada o swoich doświadczeniach po utracie pracy. Wraz z grafikiem Marcinem Władyką, stworzyli przejmujące wyznanie.

Musiałem zostać zwolniony cztery razy w jednym roku, żebym zaczął się zastanawiać, czy aby na pewno praca jest tym, czego szuka się w ogłoszeniach. Wyszło, że nie i tak powstał poradniczek, który może wygląda jak książeczka do kawy, ale jest to mój smutek, otępienie i radość z próby znalezienia zajęcia, którego nie da się stracić.

 Wojciech Albiński

 

Oto prawdziwa i uczciwa książeczka rekolekcyjna dla nawróconych kiedyś na kapitalizm, pozwalająca zmierzyć się z niespodziewaną pustką po stracie pracy i przygotować do życia potem. W tę książkę każdy pracujący powinien zaopatrzyć się sam. Ty też, bo prędzej czy później Ty też stracisz pracę.

Piotr Czerski, pisarz, autor manifestu "My, dzieci sieci"

Rozmowa z Wojciechem Albińskim (foch.pl)

RECENZJE

Drażniąco szczera relacja ze stanu ducha. Po otrząśnięciu się z pierwszego wścieku zaczęłam to doceniać i projektować w głowie całą półkę takich zgrabnych, małych „Spowiedzi dziecięcia wieku”, w których pracownicy rozmaitych korporacji szczerze opowiedzą, co tam u nich siedzi w głowach, tak, jak zrobił to Albiński.

Kurzojady

Dziewięć tysięcy (złotych) na fakturze spłynęło jak czerwono-niebieski makijaż na twarzy smutnego klauna – zostało nic, a potem złość, upokorzenie i nowe jakości, których Albiński, przepchnięty dość wcześnie przez korpowyżymarkę, nie zdążył sobie dać, kiedy jeszcze mógł mieć jakieś małe studenckie marzenia o wolności.

Emilia Kolinko