Struś oraz inne zguby

Nowość Struś i inne zguby Zobacz większe

Hautala_SoIZ

Nowy produkt

Autor: Beth Hautala

Tytuł oryginalny: The Ostrich and The Other Lost Things

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

Oprawa: miękka

Liczba stron: 358

Data wydania: 2018

Projekt okładki: Agnieszka Woźniak

30,00 zł

Wszystkie zguby świata łączy jedna, wspólna właściwość – znacznie łatwiej się gubią, niż znajdują. Właśnie dlatego odnajdowanie ich sprawia nam tyle radości.

Olivia Grant ma jedenaście lat i niesłychany talent do odnajdywania zagubionych rzeczy: kluczyków, dokumentów, okularów. Bezskutecznie jednak poszukuje strusia – zabawki jej starszego brata Jacoba. Jacob jest chłopcem z autyzmem i wokół niego toczy się życie całej rodziny.

Również Olivia, mimo że młodsza, musi być za niego odpowiedzialna, często rezygnując z własnych potrzeb i przyjemności. Olivia kocha Jacoba i pomaga mu, jak może, ale chciałaby mieć także własne życie.

Gdy podczas letnich wakacji objazdowy teatr ogłasza nabór do spektaklu, pojawia się szansa na spełnienie jej marzeń. Ale i tego lata sprawy Jacoba okażą się ważniejsze od jej pragnień. Tym razem jednak Olivia nauczy się, jak kochać brata, nie zapominając o samej sobie. Dowie się, kim jest i czego oczekuje od świata.

To wspaniale napisana historia o miłości, trosce, dojrzewaniu oraz wyzwaniach, przed jakimi staje rodzeństwo dzieci niepełnosprawnych.

Produkty powiązane