Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą

JCDGCW_Albinski

Nowy produkt

Straciłeś pracę? Co dalej ze sobą zrobisz?

Wojciech Albiński opowiada o swoich doświadczeniach po utracie pracy. Wraz z grafikiem Marcinem Władyką, stworzyli przejmujące wyznanie.

Więcej szczegółów

25,00 zł brutto

Opis

AutorWojciech Albiński
Oprawamiękka
Liczba stron121
Data wydania2014

Więcej informacji

Straciłeś pracę? Co dalej ze sobą zrobisz?

Wojciech Albiński opowiada o swoich doświadczeniach po utracie pracy. Wraz z grafikiem Marcinem Władyką, stworzyli przejmujące wyznanie.

Musiałem zostać zwolniony cztery razy w jednym roku, żebym zaczął się zastanawiać, czy aby na pewno praca jest tym, czego szuka się w ogłoszeniach. Wyszło, że nie i tak powstał poradniczek, który może wygląda jak książeczka do kawy, ale jest to mój smutek, otępienie i radość z próby znalezienia zajęcia, którego nie da się stracić.

 Wojciech Albiński

 

Oto prawdziwa i uczciwa książeczka rekolekcyjna dla nawróconych kiedyś na kapitalizm, pozwalająca zmierzyć się z niespodziewaną pustką po stracie pracy i przygotować do życia potem. W tę książkę każdy pracujący powinien zaopatrzyć się sam. Ty też, bo prędzej czy później Ty też stracisz pracę.

Piotr Czerski, pisarz, autor manifestu "My, dzieci sieci"

Rozmowa z Wojciechem Albińskim (foch.pl)

RECENZJE

Drażniąco szczera relacja ze stanu ducha. Po otrząśnięciu się z pierwszego wścieku zaczęłam to doceniać i projektować w głowie całą półkę takich zgrabnych, małych „Spowiedzi dziecięcia wieku”, w których pracownicy rozmaitych korporacji szczerze opowiedzą, co tam u nich siedzi w głowach, tak, jak zrobił to Albiński.

Kurzojady

Dziewięć tysięcy (złotych) na fakturze spłynęło jak czerwono-niebieski makijaż na twarzy smutnego klauna – zostało nic, a potem złość, upokorzenie i nowe jakości, których Albiński, przepchnięty dość wcześnie przez korpowyżymarkę, nie zdążył sobie dać, kiedy jeszcze mógł mieć jakieś małe studenckie marzenia o wolności.

Emilia Kolinko